Koně chováme na svém od roku 2009 – tehdy na pronajatém pozemku. O rok později jsme se přesunuli do Nítkovic, kde pomalu budujeme zázemí pro náš malý chov a postupně se rozšiřovat do plochy :-).

Disponujeme venkovními, dřevěnými boxy pro 4 koně, velké 5×5 m, kdy tři z nich jsou sledované kamerou. Vedle stájí stojí stodola, přes kterou prochází koně do základního výběhu s přístřeškem s ovocnými stromy přímo ve výběhu, kde se koníci rádi schovávají před deštěm, sluníčkem a na podzim sklidí si je i sklidí :-). Jako pastevní plochu využíváme nedaleký sad s pronajatými pozemky.

Roku 2016 ?? To se ještě uvidí 😉

Roku 2015 jsme nechali vykastrovat Saambu a zařadili ho do stáda s kobylama, aby mohl plnit to, proč jsme ho k nám vzali – tedy především hodného strýčka k hříbatům. Ani letos jsme neprolomili „klučičí řadu“ a narodili se u nás tři hřebečci. Supra Slew přivedla na svět 24.4 hřebečka pojmenovaného Savagery, o pár dní později 4.5 se narodil Tassilii sympaťák Taaffeit a poslední, zato největší Azzo se narodil Amantce 8.6. Všechny tři se připouštěli. Tassilie a Supra Slew jsou březí po Calming Influence, Amantce byl vybrán Alaska River, ale nezabřezla a kvůli pozdnímu datu porodu dostala jen jeden pokus.

savagery taaffeit azzo

Rok 2014 byl poměrně divoký i přes to, že se u nás nenarodilo žádné hříbě. Koncem února odjel Sang De La Vie k novému majiteli do Kovalovic za o rok starším bratrem, ale i tak se na podzim u nás sešlo 7 koní najednou. Přibyla plnokrevná ročka Sába (Supřina příbuzná :-) ) a arabka Diplayna, která u nás byla ustájená za výpomoc a úhradu krmení. Obě dvě u nás pobyli jen měsíc. V prosinci odjel Cadbee do pronájmu, do Kovalovic budovat kariéru, týden po něm za ním odjela i Sába, která si shodou okolností našla domov právě díky tomu, že stála vedle Cadbeeho a udělala dojem na jejího nynějšího majitele a asi 14 dní na to, se vrátila do původního bydliště i arabka Diplayna. Konec roku jsme oslavili „jen“ se čtyřmi koňmi a očekáváním tří přírůstků po Next Desertovi.

Sába

Roku 2013 se 9.5 naše řada rozrostla o dalšího hřebečka Sang De La Vie, kterého přivedla na svět Supra Slew. Protože Tassilie nedonosila hříbě je to letos jediný přírůstek. Žádná z našich klisen nebyla letos připuštěna. Tiggy Blue byl prodán do stejné stáje jako Twinky a Sangre de Eclipse našel nový domov v Kovalovicích. Protože nám tu zůstal Cadbee sám, pořídili jsme mu kamaráda, shagya araba jménem Saamba. Na přechodnou dobu, cca 3 měsíce a s dobrým úmyslem jsme ustájili dvě cizí klisny za výpomoc a hrazení si vlastních nákladů – dvouletou huculku Kristýnu a dvacetiletou ČT Lusy, což se nakonec ukázalo jako nevhodné řešení pro obě strany.

Sang De La Vie

Kristýna a Lusy

Saamba

Roku 2012 se 15.3 narodil Tassilii další hřebeček Tiggy Blue, 25.3 se narodil hřebeček i Colonii, který dostal jméno Cadbee a do třetice, aby lumpárny mohly propuknout na plno se 13.4 narodil poslední hřebeček Sangre De Eclipse Supře Slew. Tassilie byla připuštěna Calming Influence, ale v průběhu březosti zmetala,  Supra Slew se jela podívat opět za Bully Pulpitem. Na podzim 27.11, ve 25 letech, dotlouklo srdce velké bojovnici Colonii, která musela být uspána kvůli kolice. Twinky byl prodán do stáje, kde je spolu se svým bratrem Tropem a bude se připravovat na dostihy.

Tiggy Blue

Cadbee

Sangre De Eclipse

Roku 2011 se 14.3 narodil hřebeček Twinky a byly připuštěné 3 klisny – Tassilie nováčkem Blue Coral a Colonia a Supra Slew Bully Pulpitem.

Twinky

Roku 2010 jsme byli postrčení a připustili Tassilii Bully Pulpitem. V létě odešla na nebeské pastviny Sloka, která musela být uspána pro ošklivou zlomeninu nohy způsobené na pastvině, kde si užívala dětství. Po bolestné události jsme o měsíc později přibrali pod naše ochranná křídla Amantku.

Amantka

Roku 2009 jsme dovezli moji milovanou Supru Slew se Slokou. Po odstavení Sloky následovalo rozšíření „stáda“ o Colonii a Tassilii.

Supra SlewColoniaTassilieSloka