Klisna, anglický plnokrevník, narozená 9.3.2000

Matka: Amia Bella po Dixieland  Otec: Five Star Camp

Amantku jsem si dovezla z Uherského Ostrohu, stejně jako Tassilii a Supru, která tam byla v nájmu na rok, aby si po úspěšném Suprbleskovi zopakovala mateřské povinnosti. Asi to tak mělo být, protože kdyby Supra zůstala doma v Brně, tak bych Tassilii ani Amantku neměla čest poznat, nejezdila bych do Ostrohu a nebyla tam, kde jsem nyní a nejspíš bychom neodchovali jediné hříbě :-).

Když mi pan Pšurný volal, jestli bych nevěděla o někom, kdo by o Amantku měl zájem, nebylo dlouho o čem přemýšlet. Doma jsme si jen navzájem kývly, že ji bereme a hned jsem volala zpět. Proč tak rychlé rozhodnutí? Po tom, co byla Tassilie na návštěvě u Bully Pulpita se k sobě holky tak měly, že jsme jim to kamarádství chtěli dopřát i dál. :-)

Povahově je hodná, ale plašší. O velkou pozornost nestojí a když se jí zdá člověk podezřelý, nese sebou kyblík s houbou, desinfekci nebo nedej Bože repelent, tak se jen tak zadarmo polapit nenechá a často ani s úplatkem. Když je „vzduch čistý“ a člověk v rukou nenese žádnou nebezpečnou „zbraň“, po očku sleduje, jestli náhodou nemá někdo dobrotu, to si v případě, že to ještě žádný jiný kůň nezjistil ráda přijde. Do šarvátek s ostatními se nepouští, nemá to zapotřebí a má se ráda :-). Ve stádě je podřízená, zato od hříbat si jen tak něco líbit nenechá. Čím si ji ale zaručeně získáte je škrabkání na hlavě :-)

Amantka
DOSTIHOVÁ KARIÉRA:
Amantka se na start postavila celkem 16x. Až na jeden, poslední start, se její kariéra odehrávala v Polsku, kdy posbírala několik umístění v dostizích II. a III. kategorie a jediné vítězství, které ukořistila při jejím prvním startu ve dvou letech.

 

POTOMCI:
 -AZIAK (otec: Bully Pulpit), *19.5.2005
Celkem má na svém kontě 37 startů. Získal dvě vítězství v dostihu III. a IV.kategorii, ale za celé období stihl nasbírat plno cenných umístění a asi za nejlepší úspěch lze považovat 5. místo v dostihu I.kategorie. Nejvyšší dosažený handicap je 80 kg. Aziak běhá bohužel už po nebeských pastvinách.
Aziak
-APINOA (otec: Bully Pulpit), *17.5.2006
Temperamentní hnědka má za sebou 60 startů. Ve své kariéře dokázala 11 x vítězství (6x II.kat, 2x III.kat a 3x IV.kat). Ze dvou jedničkových dostihů se stihla umístit, když doběhla třetí. Nejvyšší dosažený handicap je 89,5 kg.
Apinoa
-AGRESE (otec: Bully Pulpit), *23.2.2008
Klisna startovala poprvé až jako tříletá. Na svém kontě má dosud 34 startů, z toho tři vítězství v dostihu IV.kategorii. Nejvyšší dosažený handicap je 68kg.
Agrese

-ATESTACE (otec: Bully Pulpit), *11.2.2009
Na svém kontě má 28 startů, z toho pětkrát zvítězila v dostizích IV.kategorie. Nejvyšší dosažený handicap je 72,5kg.
Atestace
-AZZO (otec: Next Desert), *8.6.2015
Vysoký hřebec s plašší povahou vůči lidem.