Klisna, anglický plnokrevník, narozená 24.4.1987

Matka: Columbia po Waidwerk  Otec: Jarabub

Tvrdohlavá dáma, s kterou je potřeba vycházet po dobrém nebo nám všem pěkně zavaří. Poznala jsem ji ještě v Brně, mé „rodné“ stáji, kam se dostala díky paní Odvárkové, která chtěla, aby se měla dobře a užila si plnohodnotný důchod. Je to kůň, ze kterého jsem se nejvíc napadala (my všichni) při jejich leteckých kreacích a radosti z pohybu. Nejvíc by mohla povídat Heda :-). Od koně však nikdy venku neutekla a tak i když pomohla svému jezdci kouknout na zem, jestli tam není nějaký drobák, tak se zastavila o kousek dál.

Colonia

Od roku 2009 jsem si ji odvezla do Lísek jako 22 letou. Od té doby se na ní už nejezdí a jen koriguje naše drobné stádo, ve kterém má hlavní slovo. Její závislost na stádu jsme ocenili při procházkách, kdy mohla chodit volně a držela se koní.

Šimlička má už své zdravotní, pohybové problémy, ale od projevení ji udržujeme pomocí doplňků. Mohu jen doporučit od DROMY artro a šimlička dostala i od paní Horákové Boswellii (moc děkujem), takže si i po výběhu za svou ratolestí zacválá. V chladnějších dnech bandážujeme a snad se nám podaří ji udržet pohyblivou ještě dlouho :-).

Colonia a Cadbee
DOSTIHOVÁ KARIÉRA:
Colonie startovala nejvícekrát jako dvouletá, kdy si na své konto připsala své první a jediné vítězství v dostihu III.kategorie. Šikovně doběhla i v Ceně zimní královny (L), kdy proběhla cílem jako 5. a následující sezónu 4. v Ceně hřebčína Napajedla (L). Colonia vždy podala poměrně vyrovnaný výkon a nikdy nebyla hůře, než pátá.
Colonia výsledky
Roku 2011 jsme na podnět od paní Odvárkové rozhodli, že ji zkusíme ve svém věku ještě připustit, protože se těšila dobrému zdraví a Colonia zůstala březí na první říji.
.
.
POTOMCI:
CERVAN (otec: Dara Monarch), *12.1.1993
Z 16 startů si připsal 2x zvítězství v dostizích II. a III.kategorie. Za svou kariéru si připsal tři 4.místa v dostihu I.kategorie v Bratislavě.
.
CRASSUS (otec: Latino), *15.1.1994
Z 15 startů si připsal 2x zvítězství v dostizích IV. a V.kategorie.
Crassus
CAELUS (otec: Najoom), *2.2.1995
Startoval 2x bez úspěchu.

COEUR DE LION (otec: Dara Monarch), *16.2.1998
Užitečný šimlík si za svou dostihovou kariéru připsal z 36 startů 4 vítězství. Dvě ve IV. a dvě ve III.kategorii. Co jsem slyšela, je to zlatý koník a užívá si důchodu :-)

COVU (otec: Dara Monarch), 31.3.1999
Další z řad šimlatých potomků Colonie. Startoval 11x a připsal si jedno vítězství v dostihu V.kategorie.
.
CAROLINA ANNA (otec: Mill Pond) 25.1.2006
Doposud jediná kobylka z Colonie. Patří mezi problémovější koníky, už jako hříbě se nerada podřizovala čemukoli, co ji omezovalo v bezmezné svobodě. Na start se dosud postavila 26x, z toho si připsala jedno vítězství v dostihu V.kategorie. Nejvyšší dosaženy handicap je 56,5 kg. Ve stejném roce (2012) jako Colonie odešla na nekonečné pastviny.
Carolina Anna
CADBEE (otec: Bully Pulpit) 25.3.2012
Povahově hodně po mamině, ke koním dominantní k lidem dobrotivý.

Cadbee