Klisna, anglický plnokrevník, narozená 22.1.1998

Matka: Slavia po Behistoun  Otec: House Rules

PEDIGREE
FOTOGRAFIE RODINA

Moje nejmilejší kobylka, která mě provází téměř celou dobou, co jsem u koní. Znám ji od hříbátka a doufám, že u mě i dožije. V Brně jsem se o ni začala starat, když byla odstavče. Dělalo mi radost ji čistit a sedět u ní v boxe jen tak, hladit ji po nohách, to má ráda. Nebylo to vždy jednoduché, uštědřila mi první kousanec, stejně jako zážitek, kdy mě strhla plecí pod sebe při vodění, tak to dopadá, když vedle sebe stojí děcko a děcko :-). Jako ročka byla odvezena do Chuchle, kde měla začít svou úspěšnou, dostihovou kariéru. Než stihla vyběhnout, tak ji dovezli zpět. Důvodem byla bolavá kopyta a na doporučení MVDr. Žerta se zbudovala malá ohrádka s navezeným jílem, který se denně máčel, kde Supřina stála každý den po dobu pár hodin. Během jara a léta se kopyta uvolnila natolik, že mi kobylka odcestovala opět do tréninku, tentokrát do Slušovic k Radku Vrajovi. SupraSlew

Její dostihová kariéra není nějak závratná. Čítá pouze 6 startů, z toho stihla v Brně zvítězit v V.kategorii stylem start-cíl s výrokem JISTĚ. I přes to, že pro dostihové dění je to stále jen bezvýznamné vítězství, tak mně, jako puberťačce, tohle vítězství udělalo obrovskou radost.

Supra Slew

V tréninku byla jen jeden rok, protože její majitel zastával názor, že kobyly by měly běhat pouze jako dvou a tříleté. Z tréninku odcestovala na mateřskou dovolenou ho Uherského Ostrohu, kde přivedla na svět v roce 2003 úspěšného jedničkového vítěze Suprbleska, nejúspěšnějšího potomka Hankala (GER). Po mateřské dovolené u pana Pšurného se mi přesunula zpět do Brna. Zúčastnili jsme se spolu Hubertky v Žebětíne, kde mi udělala velkou radost překonáním veškerých překážek. Prožili jsme spolu super vyjížďky a časem se z ní stal velmi příjemný koník do terénu, který se ven těšil a terénem jsme putovali jak pod sedlem, tak bez sedla s ohlávkou nebo každá po svých, prostě terény na pohodu pro obě strany.

Krásné výsledky Suprbleska na dráze dopomohli tomu, že mi Supra opět odjela roku 2008 do Uherského Ostrohu na další mateřskou dovolenou. Jejím partnerem byl tentokrát Bully Pulpit a v roce 2009 se narodila klisnička Sloka. Té bohužel osud nepřál a ještě jako ročka byla uspána pro zlomeninu nohy.

Supra SlewRoku 2009 se mi splnil jeden obrovský sen a Supřina mi byla darována jejím dosud jediným majitelem a chovatelem zároveň, panem Grossem z Brna, kterému vděčím za převážnou většinu toho, co o koních vím. Se slovy „U Jany ji bude dobře.“ na mě dopadla i odpovědnost, aby tomu tak doopravdy bylo a tak se snažím, aby měla Supra vše, co kůň potřebuje.
Protože přišla o svou jedinou dceru, kterou jsem si od pana Pšurného koupila a doufala, že jednou bude Supřinou pokračovatelkou rodiny, byla Supra roku 2011 opět připuštěna Bully Pulpitem.
.
POTOMCI:
SUPRBLESK (otec: Hankalo(GER) ), *1.1.2003
Kariéra čítá 45 startů, 6 vítězství z toho 4 vítězství v I.kategorii. Nejlépe se mu dařilo v roce 2009, kdy bohužel přišel o další vítězství do série pro zaseknutí na startu, přesto dokázal na krátkou vzdálenost pole doběhnout a cíli si připsat druhé místo.
Suprblesk byl měl být na Moravě.
Suprblesk
SLOKA (otec: Bully Pulpit(USA) ), 21.1.2009
Velmi charakterní, nádherná klisna, můj oficiálně první kůň. Než stihla cokoli dokázat na dráze, musela být úspána jako ročka na pastvině.

Sloka

SANGRE DE ECLIPSE (otec: Bully Pulpit(USA) ), 13.4.2012

Krásný, temperamentní, ale velmi hodný hřebec. Na dráze se ukázal poprvé až jako tříletý. Zatím má odběhané 2 starty.

Sangre De Eclipse

– SANG  DE LA VIE (otec: Bully Pulpit(USA) ), 9.5.2013

Inteligentní, trošku bázlivý, trošku rošťák.

Sang De La Vie

SAVAGERY (otec: Next Desert (IRE) ), 24.4.2015

Hravý hřebeček a sympaťák :-)

Savagery

SOPHI DIVINE (otec: Calming Influence (IRE) ), 23.4.2016

Sophi Divine