Klisna, anglický plnokrevník, narozená 6.3.2002

Matka: Trystero po Shareef Dancer  Otec: Definite Article

Tasilie to s námi táhne od začátku (rok 2009). Je velmi pěkná, jemnější kobyla, s hustou, semišovou srstí, hřívou i ocasem, rychle rostoucími kopyty a skvělým apetitem – takový ideál :-). Sice nevidí na jedno oko, ale tohle je spíš problém „obsluhy“, která si musí pohlídat slepou stranu a neudělat amaterskou chybu jako já, že přijde ke kobyle beze slova a škubne suchým zipem bandáže :-) (aú, můj nos). Povahou je to svéhlavá rebelka, jestliže se Tassilii někam nechce nebo se jí něco nelíbí, dá Vám to pořádně vyžrat a jen tak lehce ji neukecáte. Na procházkách pak vedete létajícího koně s nohama do všech stran za zvuku kvičení. Pod sedlem se snaží prosadit si svou, pod zadkem cítíte malou, atomovou bombu, která by to vzala kdekoli a kdykoli s větrem o závod. Běžné ošetřování ji nijak nevadí, ráda se nechá vyčistit a vždycky mě mile překvapila, když jsme u ní museli řešit nějaké zranění, jak hezky se nechala opečovávat „za cukřík“ a pěkné slovo :-). Sranda nastává ve chvíli, kdy Tassilii chválím před veterinářem, jak hezky spolupracuje při čištění bebínek, kapání kapiček do očí a dalších, né zrovna příjemných ošetření a záhy visíme na kobyle tři a nejsme schopni ji píchnout jednu malou injekci nebo odebrat krev :-)

DOSTIHOVÁ KARIÉRA:
Tassilie se na dráze objevila ve dvou letech pouze 2x v druhé polovině sezóny. V kasickém ročníku naznačila potenciál hned v prvním startu, kdy si ukořistila své první, ale i jediné vítězství v dostihu IV.kategorie. Za zmínku jistě stojí start v Ceně hřebčína Napajedla (NL), kde Tassilie doběhla jen o půl délky třetí, pak se na start postavila už jen 3x a v září svou dostihovou kariéru ukončila. Nejvyšší dosažený handicap je 78,5 kg.
Tassilie
.
.
POTOMCI:
TRIUMF TOUR (otec: Look Honey), *15.3.2007
Celkem 7x se postavila na start dostihů nižších kategorií, bez výsledku, vždy doběhla v druhé polovině pole.
Triumf Tour
TERASA (otec: Bully Pulpit), *24.2.2008
Ze 21 startů dokázala 4x zvítězit v dostizích IV.kategorie. Nejvyšší dosažený handicap je 59 kg. Terasa se jako čtyřletá na dráze neukázala, letos však v druhé polovině sezóny se opět chytila a získala jak vítězství, tak se i umístila.
Terasa
TROP (otec: Bully Pulpit), *18.2.2009
Krásný, mohutný a osvalený hřebec vyběhl jako dvouletý 2x. Tříletý si připsal své první vítězství v dostihu VI.kategorie. Jako čtyřletý šel s kondicí nahoru a po sérii druhých míst si v dostihu III.kategorie připsal další vítězství, nepovedl se mu pouze jeden start v sezóně, který absolvoval v Pardubicích. Z 22 startů dokázal 4x zvítězil, 1x v dostihu IV.kategorie a 3x v dostihu III.kategorie. Je to velmi užitečný a spolehlivý kůň, kterému se jen málokdy podaří doběhnout na nedotovaném místě. Jeho handicap se vyšplhal na pěkných 79 kg.
Trop

Trop


TWINKY (otec: Bully Pulpit), *14.3.2011
Na start se postavil 11x, 1x zvítězil v dostihu IV.kategorie a 5x doběhl na dotované pozici. Nejvyšší dosaženy handicap je 55kg. Roku 2014 byl vykastrován.

Twinky

 

TIGGY BLUE (otec: Blue Coral), 15.3.2012
Velmi hodný, přátelský a klidný hřebec. Prodaný k Twinkymu a Tropovi. Na start se postavil poprvé jako tříletý. Na start se postavil 4x z toho jednou doběhl na dotovaném místě. Nejvyšší dosaženy handicap je 53kg.

Tiggy Blue

TAAFFEIT (otec: Next Desert/IRE), 4.5.2015
Hodný, přátelský hřebeček s pořádným motorem a krásným krkem :-).
Taaffeit
TASCAL (otec: Calming Influence (IRE), 1.4.2016
Náš velký, malý bojovník.
Tascal