Koně, vedro a hmyz

Čer 8, 2015
Kategorie: Amantka, Fotky - z naší stáje, Novinky ze stáje, Savagery, Supra Slew, Taaffeit, Tassilie

Asi takto jednoduše by šly popsat poslední dny :-). Peťa se pustil do sušení sena, protože pole, které jsme oseli loni trávou na pastvinu ještě není ohrazené a stejně nemáme vypasenou ani vedlejší pastvinu, takže než by se koně k porostu prokousali, tak nechci vědět, jak by to tam vypadalo. Nehledě na to, že pustit koně do porostu, který je přes metr a půl vysoký by byla sebevražda (pro nás), protože tak dlouhý porost koně jen zašlapou a zválí. Stejně se stihl udělat jen kousek. Sekání, obracení až přes „slisování“ a úklid se vše dělalo ručně a než aby se posekla hromada a my to pak nestihli uklidit a museli uklízet a vyhazovat, to si to raději nadávkujeme po trochách. :-)

Vedro nejhůř nesla Amantka, která stále nosí velké břicho a tak skoro celý den prostála v přístřešku, schovaná ve stínu, kde se stejně potila. Po vykoupání bylo vidět, jak moc se jí ulevilo a hned se šla pást za stádem. Trošku mám strach, co z ní zbude až porodí, protože ať vypadá na fotkách jako koule, tak že by byla vykrmená o ní říct nemůžu a byla bych raději, kdyby byla plnější.

Teplé počasí neudělalo dobře ani malému Savagerymu, ten si pro změnu uhnal zvýšenou teplotu, možná mu k ní dopomohlo i to, že lítal jak zběsilý, těžko říct. Přesto jak teplota přišla, tak odešla.

Kluci se spolu nebaví :-). Savagery by sice rád s Taaffeitem řádil, ale Taaffeit jakmile ho vidí, že se blíží, tak se jde schovat za Tassilii, možná vidí, že je to rebel a nechce mu dělat kousátko :-). Přitom Taaffeit není nějaký otloukánek a když Tassilie nechce stát nebo se ho snaží vychovávat, tak ji bez servítek jednu střelí. Snad se kluci brzy skamarádí, protože jak mě vidí ve výběhu hned mi jdou naproti a občas si musím hlídat záda, abych nebyla do nějaké hřebečkovské hry zapojena sama :-)

A schválně přidávám fotky i Savageryho oškubaného zadku a nové srsti, protože jsem strašně zvědavá, jak barevný bude. Myslela jsem, že zrovna on mě barvou nemá čím překvapit a bude klasický hnědák, ale teď jsem nějak na pochybách. Nezbývá než počkat, co se z něj vyklube :-)

3 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *