Tuto stránku jsem založila především pro ty, kteří chtějí vědět, co jsme vlastně zač a oč nám jde :-).

Jsme jeden nadšenec – blázen a jedna oběť, která než zjistila, co jsem zač už v tom jela taky. :-) Od roku 2010 jsme se přesunuli z Lísek do Nítkovic, kde jsme vybudovali 4 prostorné, venkovní boxy (5x5m) a hned na jaře 2011 se nám (tedy konkrétně jen Tassilii) narodilo první hříbátko – Twinky.

Každý, kdo si k domu přiváže koně musí uznat, že práce, budování a vychytávání nevychytaného nekončí. Pomalu tedy rozšiřujeme své, ale i pronajaté pozemky v okolí tak, aby jsme měli pro koníky stále lepší podmínky. Hold člověk nemůže mít všechno hned, ale každý metr pastvin k dobru nebo zpevněná cestička pro nás něco znamená :-).

Díky tomu, že koně máme u domu není problém zkontrolovat, co se děje i v nočních hodinách a jakýkoli podivné zvuky nás ihned vyhání z postele. Našim koním díky tomu můžeme zajistit individuální péči, pokud je potřeba.

Jaký máme postoj vůči koním?

Obecně se snažíme vycházet s nimi po dobrém a spíš je rozmazlujeme než že bychom trvali na nějaké disciplíně (i když chodit si po hlavě nenecháme). Mám jedno obecné, základní a velmi jednoduché pravidlo – kousat a kopat do mě nikdo nebude, ale drobné prohřešky mi nijak nevadí :-).

Hříbátka učíme základním návykům (zvedání nožek, nechat si nasadit i sundat v klidu ohlávku, pochopit vodění, nechat na sebe sahat), tak aby postupně pochopila, že jim člověk nechce ubližovat a bylo pro nás jednoduché s nimi manipulovat a ošetřovat je. Vše se snažíme učit drobečky s klidem a pozitivně je motivovat k tomu, aby lidem rádi vyhověli i v pro ně nepříjemných situacích. Trestům a křiku se vyhýbáme, máme rádi citlivé a vnímavé koně, kteří v případě potřeby nejsou otupení neustálým opleskáváním a zvyšováním hlasu při každé prkotině nebo přebytečným tlakem a taháním mladých koní za ohlávky.

Pokud to počasí dovoluje, snažíme se, aby byli koníci co nejvíce venku a tak v letních měsících se do stáje téměř nedostanou.